26. travnja 2024.

U 25. kolu 3. HNL Istok NK Kutjevo gostovalo je u Županji kod NK Graničar

Kako smo već naviknuli kada su ove dvije momčadi u pitanju, rezultat je opet bio neriješen 2:2. To je već sedmi službeni susret ove dvije momčadi i šesti neriješeni ishod, a jedina pobjeda je na našoj strani iz sezone 2020./21.

Nakon katastrofalnog nastupa protiv NAŠK-a, Zeleni su sredinom tjedna popravili dojam, pobijedivši NK Slavoniju u kupu igranom u Požegi. Protiv NK Graničara trenerski dvojac se odlučio malo izmijeniti prvih 11 pa su na klupi završili do sada standardni Luketić, Majstorović i Majetić. Prvih 15-ak minuta posjetili su na susret protiv NAŠK-a. Već u 8.minuti domaćin je imao dva pogotka prednosti, a uz to vratar Zeba još je dva puta spašavao našu momčad.

Nakon lošeg uvoda Zeleni se bude i od dvadesete minute gotovo da postoji samo jedna momčad na terenu. Redale su se prigode naših igrača iz napada u napad. Bilo je tu vratnica, greda, izbijanja domaćina s gol linije pa i nepravedno poništenog pogotka. Uz toliku dominaciju Zeleni su uspjeli nakon rezultatskog minusa doći do remija, a malo je nedostajalo do potpunog preokreta.
Za važan bod s neugodnog gostovanja pogađao je Pedro, na asistenciju Kuzminskog i Majstorovića, nakon milimetarski preciznog ubačaja Karačića.

Radi blagdana Uskrsa kompletno iduće kolo igra se u subotu pa tako i naši Zeleni kojima u goste stiže vodeća momčad prvenstva NK Zrinski.

Piše: Ante Budimir, kapetan NK Kutjevo