26. travnja 2024.

Kutjevački.hr

INFORMATIVNI PORTAL GRADA KUTJEVA

Teško izborena pobjeda Kutjeva za veliki skok na ljestvici, potop Graševine

Kutjevo je ostvarilo jako vrijednu pobjedu koja nije stigla nimalo lako jer je gost pružio dobar otpor, ali vjerojatno su glave naših nogometaša bile najveći neprijatelj pošto je uoči dolaska Naška Kutjevo držalo posljednju poziciju pa se pobjeda nametala kao ogroman uteg i veliki imperativ što se i odrazilo na terenu, ali ipak su Zeleni smogli snage i umijeća pronaći put do gostujuće mreže tri puta za iznimno vrijedna tri boda. Otvaranje je bilo odlično za našeg trećeligaša koji je rano poveo pogotkom Luke Banića na sjajnu asistenciju Marka Karačića. Činilo se da će to biti lagan zadatak u tome trenu no jedna nesmotrenost u obrani koštala je Kutjevo izjednačenja kojega je donio brzonogi Vučemilović pa se s tim rezultatom otišlo na odmor. U drugom dijelu momci Marka Žigića traže pobjedu pa se nakon nekoliko promašenih prigoda nakon desetak minuta igra našao Ivan Jakešević koji ovoga puta ne griješe i donosi novo vodstvo. Sjajno ga je proigrao Deni Stojanac, a točku na I je stavio Marin Majetić desetak minuta prije kraja zabivši majstorski glavom nakon slobodnog udarca i nove asistencije Denija Stojanca. Velik teret je pao s leđa Zelenih koji su ovom pobjedom skočili s 18. čak na 13.mjesto prvenstvene ljestvice nastavivši sa sjajnim izdanjima ovoga proljeća, prikupljanjem bodova i približavanjem ostanku u ligi.

22 10.04.2021 16:30 Valpovo NK Valpovka – NK Sloga Nova Gradiška 0:1

Iznimno psihološki teška utakmica za nas sto se moglo vidjeti i na terenu. Iako smo bili dominantni čitavi susret ponovno smo dosta izglednih prilika propustili. Na kraju bitna i vrlo važna pobjeda koja daje malu mirnoću u nastavku prvenstva. Čestitao bi svima na terenu, mojim momcima i iznimno fer gostima kojima želim sreće u nastavku. Također bi pohvalio djelitelje pravde koji su bili na visokom nivou – komentar je trenera Kutjeva Marka Žigića.

Prva ŽNL

Pravi potop je doživjela momčad Graševine na gostovanju u derbiju kola u Zagrađu gdje je inkasirala peticu od vrlo raspoloženog domaćina. Adam Srdarević i Ivan Jakovljević su donijeli rano vodstvo domaćinu kojega je na kraju prvog dijela povisio iz kaznenog udarca Josip Srdarević i time riješio pitanje pobjednika. U drugom dijelu su igrači Darija Pažina primili još dva pogotka preko Vinka Ančurovskog i Tihomira Živanovića, a domaćin nije dopustio Graševini niti postizanje počasnog pogotka. Graničar je ovom pobjedom pretekao našeg predstavnika na ljestvici koji je trenutno na petom mjestu nakon 17 odigranih kola. U narednom kolu Graševina dočekuje Croatiju iz Donje Obriježi na svom Grotu pa će pokušati isprati gorak okus ovog poraza u Zagrađu.

Danas su domaćini više željeli pobjedu i čestitam im na osvojenim bodovima. Moji dečki su danas podbacili svi do jednoga i dobro moraju razmisliti žele li ili ne žele. Slaba širina kadra danas je presudila utakmicu. Idemo dalje nadam se da smo svoje loše utakmice odigrali – rekao je trener Graševine Dario Pažin.

17 11.04.2021 16:45 Zagrađe NK Graničar Zagrađe – HNK Graševina 5:0
17 10.04.2021 16:45 Pavlovci NK Mladost Pavlovci – NK Omladinac Čaglin 0:0
17 10.04.2021 17:30 Velika NK Papuk (V) – NK Dinamo Rajsavac 4:0
17 11.04.2021 16:45 Sulkovci NK Sulkovci – NK BSK Buk 2:6
17 11.04.2021 16:45 Bučje NK Graničar Bučje – HNK Dobrovac 3:1
17 11.04.2021 16:45 Brodski Drenovac NK Hrvatski dragovoljac (D) – NK Sloga Trenkovo 2:1
17 11.04.2021 16:45 Donja Obrijež NK Croatia Donja Obrijež – NK Croatia Mihaljevci 1:4