26. travnja 2024.

Poraz nogometaša Kutjeva od novog lidera Marsonije (FOTOGALERIJA)

Pokazao se izostanak Majetića i Banića prevelikim hendikepom za našeg trećeligaša koji je ipak što se susret bližio kraju djelovao sve ozbiljnije i opasnije i šteta što nije ranije ubacio u petu brzinu. Marsonia je na kraju zasluženo slavila zahvaljujući odlično odrađenom prvom dijelu u kojemu je mogla i uvjerljivije voditi, a isto tako i dobrom otvaranju drugog dijela kada promašuje kazneni udarac, ali zabija još jedan pogodak.

Vodstvo gostima donosi Bundavica u 27. minuti nakon prekida, a novi prekid u 34. minuti bio je ponovo koban za domaće, a ovoga puta strijelac je Mario Bačić. U nastavku ponovno dobro otvaranje gostiju koje im je donijelo priliku s 11 metara, a kako je kazneni udarac izborio Matej Sivrić koji je redoviti izvođač, loptu je uzeo Dino Bundavica i poslao ju pored gola. No vrlo brzo se ispravio i nakon još jedne gužve nakon ubačaja ugurao loptu u mrežu za velikih 3:0.

Nakon toga se domaći bude, ulaskom Josipa Budimira bilo je puno življe u napada, Luka Samaržija je donio dozu agresivnosti u vezni red, vrtio se i rutiner Ante Paulić pa su Zeleni izgledali puno ozbiljnije što se odrazilo i na rezultatu pa je tako u 70. minuti Jakešević ušao u kazneni prostor, gostujući branič u klizećem startu ruši napadača Kutjeva, a Nemec dobiva priliku smanjiti zaostatak. Njegov udarac Memović sjajno brani, ali je Nemec prvi na odbijenoj i lopta ipak završava u mreži.

Osam minuta kasnije sjajna akcija Kutjeva, mladi Luka Samaržija proigrao je Josipa Budimira koji u sredini pronalazi Jakeševića koji manirom rasnog centarfora prima i šalje loptu u suprotni kut za povratak Kutjeva u igru. Do kraja je bilo nekoliko opasnih situacija u kaznenom prostoru gostiju no Memović, Čanić i Balentović su ipak uspjeli prilično mirno sve očistiti i sačuvati sva tri boda svojoj momčadi.

Prava prvenstvena utakmica, svi koji su bili na stadionu nisu zažalili što su dolazili. Pobjeda Marsonije je zaslužena, bolja su momčad, jedna od 3 najbolje u ligi što i ljestvica pokazuje. Naravno da ostaje žal što nismo osvojili bod kad smo već bili tako blizu, ali mi se objektivno moramo koncentrirati na momčadi koje su kvalitetom bliže nama – izjava je Stjepana Mađarića, trenera Kutjeva.

Prvo bih čestitao svojoj ekipi na pobjedi, odigrali smo odličnih 60-ak minuta, nakon toga smo fizički pali što je Kutjevo iskoristilo i u završnih 10-ak minuta ušlo sa samo golom zaostatka. Do kraja smo iskreno visili, imali su domaći opasnih situacija koje na našu sreću nisu uspjeli realizirati. Čestitam i Kutjevu na dobroj i korektnoj igri i želim im sreću u nastavku sezone  – izjavio je Braslav Ostojić, trener gostiju iz Broda.