17. svibnja 2024.

Kutjevački.hr

INFORMATIVNI PORTAL GRADA KUTJEVA

Pobjeda ekipe Graševine kod Dinama iz Rajsavca

U jednosmjernoj utakmici koja se odvijala od prve minute, nogometni klub HNK Graševina uspio je ostvariti pobjedu protiv ekipe Dinama iz Rajsavca. Već u 20. minuti, nakon prodora Marija Janote, igrač domaće momčadi, skoro je zabio autogol, ali se lopta odbila od stative. Par minuta kasnije, Janota je pucao slobodnjak s 30-ak metara, ali je golman domaćih vrhunski odbio loptu u korner.

Unatoč brojnim šansama i boljoj igri, naplata svih mogućnosti došla je tek u 41. minuti. U gužvi na ćošku 16 metara, Branko Šaur je poslao dijagonalnu loptu iza protivničke obrane, a Marko Mirosav odličnim udarcem u suprotni ćošak domaćeg vratara doveo je momčad Graševine u vodstvo.

Na početku drugog poluvremena, u 54. minuti, Ivan Kljajić i Branko Šaur odigrali su dupli pas, a Branko je poslao dijagonalnu loptu iza suparničke obrane te se lopta u gužvi nogu odbila do Mirka Solde koji je desnom nogom s ruba 16 metara od stative poslao loptu u gol i postavio rezultat na 0-2 u korist Graševine.

Međutim, domaćini nisu se predavali i uspjeli su smanjiti rezultat na 1-2 u 65. minuti iz kaznenog udarca. Situacija se dodatno zakomplicirala za ekipu Graševine nakon što je Petar Pažin dobio drugi žuti karton te je ekipa Graševine do kraja igrala s igračem manje.

No, ključni trenutak utakmice dogodio se u 79. minuti. Lopta je došla do Ivana Karadže koji je sa 20-25 metara iskosa poslao nevjerojatan udarac u suprotne rašlje, postavivši konačan rezultat na 1-3 u korist Graševine. Ovako spektakularan pogodak rijetko se viđa čak i u najboljim ligama, što je izazvalo oduševljenje i čestitke navijača i suigrača.

Ovom utakmicom ekipa Graševine je nastavila niz neporaženosti u gostima tijekom cijele sezone od ukupno deset gostovanja uz osam pobjeda i dvije neriješene utakmice.