24. travnja 2024.

NOGOMETNE MINUTE: pobjeda mlađih pionira, poraz seniora i remi Graševine s Dobrovcem

Prva pobjeda mlađih pionira

Sjajnu pobjedu ostvarile su Kalanjove trupe u Požegi porazivši istoimenog domaćina rezultatom 6:2. Bili su to prvi bodovi za igrače trenera Marka Kalanja koji su do pobjede došli na krilima kapetana Petra Bešlića – strijelca s dva pogotka i vratara Filipa Posedija koji se posebno istaknuo obranivši kazneni udarac pri rezultatu 3:2 za zelene.

Poraz seniora u Jurjevcu

U tvrdoj i borbenoj utakmici domaćin Zrinski slavio je pogotkom u 30. minuti iz kaznenog udarca. Zeleni nisu uspjeli realizirati prednost igrača više kojeg su imali od 60. minute. Najbolju prigodu na utakmici imao je Jakešević duboko u sudačkoj nadoknadi kad se našao oči u oči s domaćim vratarom Pintarićem koji njegov udarac sjajno brani.

Remi: HNK Dobrovac 1-1 HNK Graševina

Prvu priliku Graševina je imala sredinom prvog poluvremena kada Patrik Šaur nakon kornera pogađa prečku. Drugo poluvrijeme većinom se nabijalo, a iz jedne kontre u 84. minuti Deni Pavić prolazi po lijevoj strani, loptu gura u 16 metara, prihvaća ju Branko Šaur, ali mu se odbija od noge te dolazi do P. Šaura koji loptu zakucava za 1-0. Još jednu dobru priliku imao je Mirko Soldo glavom, ali golman vadi s crte. U 93. minuti domaćin iz slobodnog udarca dolazi do poravnanja rezultata i jednog boda. Iz kluba su pohvalili mladog juniora Ivana Rajića koji je u sredini terena vrhunski borbeno i požrtvovno odradio posao kako mu je trener rekao. Također, obrambena linija odlično je igrala, međutim sreća ipak nije bila na njihovoj strani. Dobrovcu čestitke na bodu, a idući vikend u Vetovo dolazi ekipa iz Čaglina.