19. travnja 2024.

Nogometaši Kutjeva odigrali prvu pripremnu utakmicu

Momčad iz Bijelog Brda je u svom drugom domu u Dalju na stadionu Radničkog ugostila momčad Kutjeva te na kraju u jednoj zanimljivoj i sadržajnoj utakmici slavila s 3:0. Obje su momčadi nastupile s većim brojem igrača, domaća je odigrala oba poluvremena s dvije različite postave pa se čini da je mjerodavnije bilo prvo poluvrijeme koje je okončano s 1:0 autogolom gostujućeg igrača Ivana Franjića.

Prvi dio je protekao u ravnopravnoj igri bez previše prigoda i uzbuđenja. Gosti su neposredno prije jedinog pogotka imali matnu situaciju kada Ilinčić brani udarac Kalanja u situaciji 1:1. Pogodak je pao iz prekida i ubačaja s aut linije, a istrčavanje Vasića koji nije uspio doći do lopte iznenadilo je gostujućeg obrambenog igrača od kojega se lopta odbija u nebranjenu mrežu.

Imali su domaći nekoliko opasnih prijetnji, a blizu izjednačenja su bili gosti preko Domagoja Majetića čiji udarac odlazi malo pored vratnice. U drugom dijelu 11 novih igrača Žuto-plavih radi trkačku prevagu, a posebno se istaknuo Kovačević koji je pogotkom i izborenim kaznenim udarcem pokazao da će Tomislav Steinbruckner dobiti pravo pojačanje i širinu u napadačkom dijelu momčadi.

Najprije je Kovačević iskoristio smušenost u redovima gostiju pa iskoristio poklon i iz blizine poentirao pored nemoćnog Leista koji je malo kasnije zakasnio i srušio hitrog napadača BSK-a što je s 11 metara u pogodak rutinirano pretvorio Nebojša Popović za konačnih 3:0.

BSK – Kutjevo 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Franjič AG (22), 2:0 Kovačević (62), 3:0 Popović (74 11m)

BSK: Ilinčić, Blagojević, Dalić, Mitrović, Aleksić, Mory, Kovačić, Muženjak, Lekić, Žuljević, Dabro, još su igrali: Đilas, Raguž, Ušćebrka, Kloniunas, L. Mihaljević, Mijoković, I. Mihaljević. Gagulić, Lekić, Kovačević, Popović

Trener: Tomislav Steinbruckner

Kutjevo: Vasić, Kalanj, Zgonjanin, Nemec, Majstorović, Desnica, Bandalo, Krizmanić, D.Majetić, M.Majetić, Franjić, još su igrali: Leist, A.Budimir, J.Budimir, K.Budimir, Paulić, Banić, Miličević, Bobinac