26. travnja 2024.

Nogometaši Kutjeva odigrali bez pobjednika u Oriovcu

Nogometaši Kutjeva su ove subote gostovali kod uvijek tvrde i čvrste ekipe iz Oriovca. Zeleni odmah dominiraju te to naplaćuju u 22. minuti kada Ante Budimir ubacuje iz kornera za Majstorovića koji glavom posprema loptu u mrežu domaćina. Do kraja poluvremena većinom se igra na sredini terena i blaga dominacija Zelenih. Drugo poluvrijeme bilo je znatno sadržajnije. U 53. minuti vratar domaćih udara rukama Antunovića što je bilo dovoljnu sucu da pokaže na bijelu točku. Nemec je siguran i povećava vodstvo na 2:0. Nedugo zatim domaćin smanjuje na 2:1 i odmah zarađuje crveni karton nakon prigovora. To je otvorilo dosta prostora Zelenima, ali vodstvo se nije uspjelo povećati kroz nekoliko šansi. U zadnjim sekundama domaćin ubacuje jednu loptu u šesnaesterac gdje u jednoj gužvi Nemec ruši domaćeg igrača za kazneni udarac. Domaćini sigurno izvode za konačnih 2:2. Bila je ovo još jedna odlična utakmica Zelenih gdje zasigurno može ostati žal za sva tri boda, ali veseli pristup svih igrača.

– Uz izostanke koje imamo, previše neraspoloženih igrača u prvom poluvremenu i još isključenje Morbera. Na kraju je ovo bila očekivano teška utakmica za nas. Jednostavno nismo bili pravi u prvom poluvremenu, što protivnik kažnjava golom nakon ubacivanja iz kuta i u drugom poluvremenu povećava vodstvo iz kaznenog udarca. Imali su gosti još nekoliko prilika nakon što smo sve karte bacili u napad, ali uspjeli smo se obraniti te nakon minusa od 2 gola uspjevamo u zadnjoj minuti izvući bod golom Jurića s 11 metara. Trebali bismo puno bolje reagirati od prve minute jer mi to sigurno možemo, a ne čekati da protivnik napravi razliku pa tek onda za nas utakmica krene nakon rezultatskog minusa što se opet dogodilo nastavno na prethodnu utakmicu – riječi su Miroslava Stefanovića, trenera Oriolika.

– Očito kada igra Kutjevo bude zanimljivo i dramatično pa smo nastavili u tom tonu i u Oriovcu gdje se iskreno osjećam kao kod kuće pa zahvaljujem domaćinu i najboljoj navijačkoj skupini u ligi Barbarima na gostoprimstvu, kolegi Stefanoviću na odličnoj i korektnoj utakmici, a za svoje dečke i ljude s kojima surađujem mogu samo reći da sam izuzetno ponosan na sve njih. Igrači igraju bez pardona i respekta protiv svakoga i na svakom terenu pa smo i danas bili dobri, raspoloženi stvorili nekoliko lijepih prigoda, dvije realizirali i nisam uopće nesretan zbog gubitka dva boda u zadnjim trenucima. Na ljude koji trenutno rade u klubu sam ponosan zbog sjajne reakcije na prošlu utakmicu jer su sve prihvatili kao gospoda pa se i ja priklanjam takvom načinu razmišljanja i niti malo zamjerke nemam na mladog suca Furlića koji će bez obzira na sve biti rado viđen gost u Kutjevu jer je pokazao ljudsku veličinu priznavši pogrešku. Mi smo na tri od tri – tri penala protiv nas u tri odigrana susreta, ali nimalo zamjerke ljudima koji sude, a eto i mi smo konačno dočekali jedan kazneni u našu korist. Propusti zbog gubitka bodova su prije svega naša krivica, moja i mojih igrača pa ćemo se truditi to popraviti kroz naredne treninge i utakmice, a već u srijedu imamo priliku ugostiti ponajbolju momčad lige i našeg starog znanaca i rivala iz Županje u utakmici u kojoj bez imalo razmišljanja idemo opet potražiti bodove i pokušati zabiti gol više od suparnika – prokomentirao je Petar Čuljak, trener Kutjeva.