4. svibnja 2024.

Kutjevački.hr

INFORMATIVNI PORTAL GRADA KUTJEVA

NK Kutjevo snažno naprijed: Pobijedili Gospić ’91 i osigurali mjesto u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa

U pretkolu Supersporta Hrvatskog nogometnog kupa Kutjevo je na gostovanju u Gospiću rezultatom 4:2 pobijedilo domaću momčad Gospić 91 i plasiralo se u šesnaestinu finala. Poslije osvajanja Županijskog nogometnog kupa, nakon 98 godina postojanja kluba, ždrijeb je odlučio da moraju otputovati u Liku.

Po kišovitom i znatno svježijem vremenu nego prethodnih dana Zeleni na početku utakmice preuzimaju inicijativu koja rezultira ranim vodstvom 0:1. Strijelac je bio Karlo Antunović u 12. minuti, koji nakon udarca iz kuta visoko skače i trese malu mrežicu. U 33. minuti kapetan Ante Budimir izvodi još jedan udarac iz kuta, a odbijena lopta dospijeva do Marka Karačića koji povisuje vodstvo na 0:2. Poslije jednog prekida u završnici prvog poluvremena, loptu u 40. minuti prihvaća Benedikt Tokić koji iz velike udaljenosti postiže gol za 0:3.

U drugo poluvrijeme Zeleni u igru ulaze opušteno, a domaćin to koristi te u 55. minuti smanjuje na 1:3. Strijelac je bio Radošević koji nakon vještog driblinga na 16 metara zabija lijep pogodak. Sljedećih dvadeset minuta domaća momčad opasnim protunapadima pokušava smanjiti rezultat, ali Zeleni ipak u 75. minuti povisuju na 1:4 golom Salinša kojega nakon prodora po krilu pronalazi Mpolesha na drugoj stativi. I kada je izgledalo da se rezultat neće mijenjati, domaća momčad u zadnjem napadu smanjuje pogotkom Petra Butorca u sudačkoj nadoknadi na konačnih 2:4.

Kutjevo tako, uz veliku podršku svojih vjernih navijača (Green Army), dospijeva u šesnaestinu finala Hrvatskog nogometnog kupa koje je na rasporedu 27. rujna. Protivnik Kutjevčanima znat će se u danas, četvrtak 31. kolovoza, nakon susreta Tomislava iz Drnja i Jadrana iz Ploča.