26. travnja 2024.

Jigoro treći na Kupu Državnosti

Judo klub Jigoro je ovog vikenda sudjelovao na 30. međunarodnom Kupu Državnosti u Samoboru. Na turniru je nastupilo skoro 300 natjecatelja iz 21 kluba. Jigoro je imao 11 natjecatelja i kući se vratio s 10 medalja – 4 zlatne, 4 srebrne i 2 brončane medalje.

Zlatnu medalju osvojili su Veronika Grbeš, Lovro Marijanović, Leo Ećimović i Rea Kir u svojim kategorijama. Rea Kir je osvojila i srebrnu medalju u starijoj uzrasnoj skupini.

Pored Ree, finalne borbe su izgubili Lucija Marijanović, Samson Voštog i Luka Uršić, te su osvojili izvrsno drugo mjesto. Brončane medalje su osvojili Marin Uršić i Mato Ivčetić.

Ekipa je osvojila visoko 3. mjesto u ukupnom poretku. Za jedan tako mali klub, s obzirom na to da su bile prisutne ekipe s preko 20 natjecatelja, ovo je više nego veliki uspjeh za naš Judo klub Jigoro.