19. travnja 2024.

Jigoro nastupio na turniru Black belt u Zagrebu

Na međunarodnom judo turniru u Zagrebu pod nazivom „Black belt 2020.“ nastupio je i naš judo klub Jigoro. Nastupili su sa 10 natjecatelja te u konkurenciji preko 400 natjecatelja iz 43 kluba iz 4 države ( Grčka, BIH, Austrija i Hrvatska), vratili se sa čak 11 medalja. Zlatnu medalju osvojile su Ela Škopec u starijoj uzrasnoj skupini i Ivona Bošnjak koja je u finalu bila bolja od naše Ele Mijoković, što je dokaz da su one apsolutne vladarice ove kategorije.

Srebrnu medalju osvojila je već spomenuta Ela Mijoković te Ivona Bošnjak u starijoj uzrasnoj skupini. Brončanu medalju osvojili su Viktorija Štivić, Larissa Vasilj koja je vrlo uspješno zabilježila svoj prvi nastup, Klara Benčić, Ela Škopec, Ela Mijoković u starijoj uzrasnoj skupini, Luka Uršić, Dorijan Benčić. Matko Mijoković izgubio je u borbi za brončanu medalju.

Idući nastup Jigoro ima već idući vikend u Samoboru.