16. svibnja 2024.

HNK Graševina svladala drugoplasirani Dobrovac rezultatom 3:0

Po odlično pripremljenom terenu i toplom vremenu, Graševina je ugostila drugoplasirani Dobrovac na tablici.

Prvo poluvrijeme – obje ekipe igrale su rezervirano, više-manje pazeći da ne prime pogodak. U skladu s tim, nije bilo previše šansi, možda jedan bezopasan udarac u okvir za obje ekipe.

Drugo poluvrijeme – druga utakmica. Od samog početka, Graševina kreće aktivno i s ciljem da pobijedi utakmicu. U 61. minuti, s desne strane igrališta, Jure Miličević dodaje loptu Dragi Markoviću, koji jednim dodirom izbacuje dva stopera, a Patrik Šaur izlazi jedan na jedan s protivničkim golmanom i matira ga za 1-0. Ubrzo nakon drugog pogotka, Patrik je bio blizu i drugog pogotka, ali se u trenutku udarca spetljao i upropastio gol šansu.

U 78. minuti, na 17 metara od gola, dosuđen je prekršaj za Graševinu. Živi zid pogađa Drago Marković, a na odbijenu loptu natrčava Marko Mirosav i s 15 metara iz voleja zakucava loptu u lijevu stranu gola. Četiri minute prije kraja utakmice, Ivan Karadža zabija za konačnih 3-0. Ivan odigrava dupli pas s Dragom Markovićem, dobiva loptu na 16 metara i silovito lijevom nogom pogađa lijeve rašlje. Graševina je goste ostavila bez gol šanse.