2. svibnja 2024.

[FOTO] Zeleni unatoč porazu mogu biti zadovoljni igrom protiv prvoligaša Osijeka

Lijep nogometni dan u Kutjevu završen je prolaskom NK Osijeka među 16 najboljih u Hrvatskom nogometnom kupu. Domaćin je dobro parirao i zabio prvi gol nakon čega je nastala totalna euforija na ŠRC Kutjevo. Imali su još nekoliko prilika, dali su NK Osijeku razloga za brigu, stoga mogu biti zadovoljni odigranom utakmicom.

Nogometaši Kutjeva su hrabro odigrali protiv Osijeka, dajući sve od sebe, čak su poveli u jednom trenutku. Ova utakmica protiv Osijeka bila je posebna jer u dugoj povijesti Kluba, koji broji 95 godina, nikada prije nisu igrali utakmicu u ovoj fazi nogometnog Kupa, što je samo nadogradnja na prvo osvajanje trofeja u Županijskom nogometnom kupu. Trudili su se namučiti uglednog protivnika, ali na terenu gdje je Osijek 1992. godine privremeno igrao svoje utakmice u prvoj sezoni HNL-a, Kutjevo je na kraju izgubilo rezultatom 1:4.

Kohorta je stigla u Kutjevo, ali nisu iskazivali svoju podršku premijerno Ljubičastima. Na ogradi su prvi put razvili transparent “Uprava odlazi” te su tijekom cijele utakmice povremeno izvikivali tu poruku, uz posebne pozdrave sportskom direktoru skandiranjem “kakvo je stanje”. Ništa drugo nisu komunicirali, osim što su hladno i bez vidljive emocije pratili ostatak utakmice. Jedino što se čulo s njihove strane bilo je tijekom kratkog prekida u drugom dijelu, kada su bengalske svjetlice bačene na teren. Očito je da su odnosi između tribine i Uprave kluba ozbiljno narušeni. Ostatak sezone za Bijelo-plave će, čini se, proći u tmurnoj atmosferi, prenosi Sportalo.

Osijek je odmah preuzeo inicijativu na terenu, s obzirom na kvalitativnu razliku, no domaći vratar, Kolumbijac Lopez Zuluaga, imao je izvanredan dan. Zaustavio je prve pokušaje Pušića i Živkovića prije nego što je Osijek postigao svoje golove. Pravo oduševljenje zavladalo je na tribinama, na kojima je bilo oko 1000 gledatelja, kada je Kutjevo povelo u 18. minuti, nakon nesporazuma između vratara Osijeka Barešića i stopera Mrktčjana, koji je iskoristio napadač Karlo Antunović i lijepo pogodio iz okreta za 1:0, prenosi Sportalo.

Odjednom su se Osječani našli u nezgodnoj situaciji koju nisu očekivali – zaostatak protiv četvrtoligaša. Domaćini su se borili hrabro, iako su bili logično inferiorni na terenu, iskoristili su svaku priliku za kontranapad i ponovno ugrozili gol Osijeka. Osijek je tražio povratak nakon što je Kutjevo povelo, a desetak minuta kasnije izjednačili su  golom Lovrića. Greda je spasila domaćine nakon pokušaja Pušića, ali Osječani su uspjeli preokrenuti rezultat prije kraja prvog dijela. Prije toga Kutjevo je imalo sjajnu priliku još jednom šokirati favorizirane goste, no Mpolesha Timothy je donio pogrešnu odluku, odlučio se za udarac koji je Barešić zaustavio umjesto da je poslužio usamljenog Tokića na drugoj strani koji bi ušetao u nebranjenu mrežu. U prvoj minuti sudačke nadoknade, Caktaš je iz neposredne blizine kaznio taj promašaj nakon što se lopta odbila nakon slobodnog udarca Lovrića s dvadesetak metara, prenosi Sportalo.

Osijek je brzo riješio pitanje plasmana u osminu finala Kupa u drugom dijelu utakmice. Nakon što je Lovrić zaprijetio udarcem, okvir gola Kutjeva se treći put zatresao, a Bralić je natrčao na odbijenu loptu i osigurao sigurno vodstvo. Domaćini su uzvratili s dva dobrog pokušaja, ali vratar Barešić je obranio. Osijekovo komotno vodstvo omogućilo je treneru Tomasu da pruži priliku junioru Marinu Prekodravcu za seniorski debi. Marin je trenutačno najbolji strijelac juniorske HNL, a u 59. minuti je dobio svoju prvu priliku u službenoj utakmici za seniorsku momčad. Pred kraj utakmice, prve seniorske minute dobio je i Luka Barić, prenosi Sportalo.

Na kraju je rezultat bio 1:4 za Osijek, a taj zadnji gol postignut je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je Mierez bio precizan, prenosi Sportalo.