15. svibnja 2024.

Kutjevački.hr

INFORMATIVNI PORTAL GRADA KUTJEVA

Zaslužena pobjeda nogometaša Kutjeva

Nogometaši Kutjeva su u sklopu 9. kola 3. NL Istok na domaćem terenu dočekali ekipu Darde. Bila je to jedna psihološki teška utakmica za Zelene zbog ne baš povoljnog položaja na tablici. Ipak, Zeleni su od samog početka utakmice stiskali gol protivnika, a to im se isplatilo već u osmoj minuti kada Josip Budimir asistira Karlu Antunoviću koji slabijom lijevom nogom postiže pogodak za vodstvo. Kako je vrijeme odmicalo, ekipa Darde se budila, no prvo poluvrijeme upisuje tek jedan opasan udarac koji vratar Zoluaga odlično brani. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Josip Budimir gura u veliku šansu Karla Antunovića koji ostaje kratak za nekoliko centimetara.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u dinamičnom tempu. Do 66. minute mreže miruju, a zatim požrtvovni Tokić osvaja jednu loptu na korneru koju vraća za Karla Antunovića i to je 2:0. Nekoliko minuta kasnije nesporazum u obrani Zelenih koji rezultira pravedno dosuđenim jedanaestercem za goste. Gostujući igrač snažno puca, no vratar Zoluaga odlično brani i odbija loptu. Do kraja su Zeleni mogli povećati vodstvo i potvrditi pobjedu. Ipak, gosti smanjuju u zadnjoj sekundi, pokušavaju do izjednačenja, ali vremena više nije bilo.

Ovom pobjedom su Zeleni koliko toliko pobjegli s dna ljestvice, a idući vikend im slijedi teško gostovanje u Čepinu na koje će morati bez nekoliko igrača.