3. svibnja 2024.

Velika pobjeda nogometaša Kutjeva za kraj sezone

Nogometaši Kutjeva su ovog petka odigrali posljednje kolo u ovoj sezoni. Rezultat je bio velikih 4:1 u korist Zelenih te Zeleni sezonu završavaju na odličnom četvrtom mjestu. Domaća ekipa Bedema igra bolje prvo poluvrijeme i vodi 1:0 pogotkom u 27. minuti. Drugo poluvrijeme Zeleni igraju puno bolje i to im se isplatilo već u 50. i 51. minuti gdje Zeleni okreću rezultat u svoju korist preko Karačića i Iličića. Nakon toga su Zeleni zaradili crveni karton, ali nastaviljaju igrati istim tempom i još bolje. Do kraja Antunović postiže još dva pogotka za Zelene za konačnih 4:1. Bila je ovo jedna odlična utakmica Zelenih i dobar poziv navijačima za finale kupa u Pleternici.

Igrač utakmice: Karlo Antunović

Treba znat izgubit i biti velik u porazu, čestitke Kutjevu na potpuno zasluženoj pobjedi. Mi smo dobro ušli u utakmicu, bili bolji u prvom poluvremenu i došli do prednosti a imali smo još par situacija da to povećamo. U nastavak smo krenuli još jednom prilikom, a onda je trostruka izmjena kolege Čuljka koji je ubacio tri stvarno izvrsna igrača donijela preokret i za 15-ak minuta je već bilo 3:1 za Kutjevo, utakmica je otišla u jednom smjeru do kraja. Hvala Bogu da je kraj, ovo što je bilo ove sezone nije bilo dobro, to nije razina Bedema i definitivno moramo napraviti veliki reset – poručio je Josip Raić Sudar, trener i sportski direktor Bedema.

Divno je završiti sezonu pobjedom, još divnije na uvijek teškom gostovanju u Ivankovu, a uz veliko divljenje Mateju Maljuru koji je kao 2007.godište odradio jako dobro zadnjih petnaestak minuta. Opet smo malo prošarali sastav pa je krenulo čak 6 mlađih igrača od prve minute, a kad su ušli malo iskusniji stvari su sjele na svoje mjesto. Hvala našim velikim sportskim prijateljima na odličnom dočeku i na izuzetno fer utakmici, nećemo to zaboraviti, ali najveća hvala mojim igračima koji su me puno puta oduševili i odradili posao na neponovljivoj razini, doista ni sam nemam objašnjenje za ovakve rezultate u ligi, a za kraj mogu reći samo da sam jako ponosan na njih i upravu i da mi je bila velika čast biti za kormilom. Ipak najveću i iskrenu zahvalu upućujem svom pomoćnom treneru, igrom slučaja i gradonačelniku koji i sa šavovima sudjeluje i donosi puno toga dobroga svojim idejama i savjetima, a da ne spominjem sve ostale logističke čimbenike koje nam je omogućio. Spreman za doživotni ugovor… Ne smijem zaboraviti zahvaliti i našim navijačima koje pozivam u moju Pleternicu na finale kupa jer sve što radimo ipak radimo zbog njih, jer mi igramo za raju i zanemarujemo taktiku pa kud nas odvede – poručio je trener Kutjeva Petar Čuljak.