19. travnja 2024.

Uvjerljiva pobjeda Zelenih protiv gostiju iz Oriovca

Odlično popunjene tribine na ŠRC Kutjevo mogle su uživati u predstavi i uvjerljivoj pobjedi Zelenih protiv gostiju iz Oriovca. Na krilima odličnog Marka Karačića, naši dečki su stigli do vrlo važne pobjede s kojom su se učvrstili u sredini ljestvice. Kada pogledate zapisnik pomislit ćete da je utakmica bila puna grubosti s obzirom na čak četiri crvena kartona, po dva svakoj momčadi. Međutim sam susret je protekao s 2-3 grublja starta u svih 90 minuta, a razlog u toliko kartona možda je i malo prestrog kriterij glavnoga sudca.

Nakon točno pola sata igre Zeleni dolaze do vodstva, nakon odličnog ubačaja Karačića, u skoku je najviši Berbić i glavom pogađa za 1:0. U zadnjoj minuti prvoga dijela domaći su skoro udvostručili svoju prednost, ali Berbić ovoga puta trese okvir gola, dok gost niti jednom u prvih 45 nije ozbiljnije zaprijetio vrataru Gugecu. U nastavku slično kao u prvome poluvremenu, Kutjevčani su većinom imali posjed i kontrolirali igru, sve dok nisu ostali s igračem manje, kada gosti preuzimaju inicijativu, ali bez nekih većih prigoda za pogodak. U 70. minuti vratar gostiju dobiva crveni karton pa su se brojčane snage na terenu izjednačile, a tada na scenu stupa Marko Karačić. Prvo fantastično pogađa iz slobodnog udarca s 25 metara za 2:0 da bi u posljednjoj minuti susreta mirno pogodio na asistenciju Grafine za konačnih 3:0.

Osim rezultata veseli i pristup Zelenih, koji su od prve minute ušli sa 120% i za to su na kraju bili i nagrađeni. Nažalost takva borbenost je ostavila i traga na momčad, pa tako u subotu na gostovanju kod lidera prvenstva Vukovara 1991, trener Žigić na raspolaganju neće imati Majstorovića i Kalanja zbog crvenih te Berbića i Kuzminskog zbog trećeg žutog kartona.

Piše: Ante Budimir