27. travnja 2024.

Uvjerljiva pobjeda Zelenih (3:0) nad momčadi Vuteks-Sloge iz Vukovara

U 21. kolu 3. HNL Istok na SRC Kutjevo gostovala je momčad Vuteks-Sloga iz Vukovara. Zeleni nisu bili baš gostoljubiv domaćin pa su goste ispratili s tri pogotka u njihovoj mreži.
Furiozno otvaranje i pravi ulazak u utakmicu domaćina isplatio se jako brzo pa su Zeleni već nakon 20 minuta imali dva gola prednosti.

Prvo, u šestoj minuti nakon ubačaja iz kuta, u gužvi pred gostujućim golom najbolje se snalazi Pedro i pogađa iz blizine za vodstvo. Nakon postignutog pogotka domaći nisu posustali već su još dodali gas osjetivši da je gost itekako ranjiv. To im se isplatilo u dvadesetoj minuti, kada s 25 metara iz slobodnog udarca Marko Karačić udvostručuje vodstvo.

Utakmica je, možemo reći, skoro riješena nakon pola sata igre, kada gostujući igrač nepromišljeno u razmaku od desetak sekundi dobiva dva žuta kartona, a gosti ostaju s igračem manje. Iako su tek nakon isključenja igrači gostujuće momčadi počeli ozbiljnije prijetiti, nisu uspjeli pogoditi mrežu Gugeca i donijeti neizvjesnost do kraja meča, a najbliže tomu bili su sredinom drugog dijela kada su pogodili vratnicu.

S druge strane, Zeleni su redali prigode, ali je stalno malo nedostajalo – većinom ili malo preciznosti ili kvalitetniji zadnji pas. Ipak, u posljednjoj minuti susreta i treći pogodak u gostujućoj mreži. Nakon što je Jakešević pogodio vratnicu, na pravome mjestu našao se Josip Budimir i mirno pogađa za konačnih 3:0. Vrlo dobro izdanje Zelenih, osobito u prvome poluvremenu donijelo je nova tri boda i pomak na 7. mjesto na ljestvici. Vremena za odmor baš i nema jer već sljedeći prvenstveni susret na rasporedu je u srijedu (2. ožujka u 15:30 sati) kada naša momčad gostuje u Bukovlju kod NK Slavonac.

Piše: Ante Budimir, kapetan NK Kutjevo