26. travnja 2024.

Prekrasna nedjelja za naše nogometaše – pobjede Kutjeva i Graševine

Bilo je ovo nedjeljno popodne za poželjeti i šteta što se oba susreta igraju u isto vrijeme jer unatoč zabrani dolaska na stadion gledateljima nitko ne može spriječiti one najvjernije da pogledaju utakmicu izvan granica stadionskih kompleksa što je bio slučaj i u nedjeljnim utakmicama Kutjeva i Graševine koje su obje momčadi riješile sigurno u svoju korist pri tome ne davši suparnicima zatresti niti jednom mrežu svojih vratara.

Kutjevo je u vrlo nezgodnom trenutku dočekalo drugoplasirani sastav lige, ali čini se da je novi trener Kutjeva Marko Žigić brzo pohvatao konce i da će do kraja jesenskog dijela natjecanja biti još bodova na kontu naših Zelenih. Zeleni iz Čepina su se pokazali kao momčad koja zaslužuje svoj plasman postavili su se tako i na terenu no domaći su ovoga puta odigrali vrlo dobro te zatvorili sve prilaze golu pa Leist nije imao previše posla.

Kada u svojim redovima imate raspoloženog i zdravog Ivana Jakeševića sve je moguće pa je tako napadač našeg trećeligaša ubilježio asistenciju i pogodak, a posebno raduje prvijenac mladog juniora Luke Samaržije koji iz utakmice u utakmicu pokazuje potencijal za Treću HNL s kojom se po prvi puta susreo nakon dolaska iz veličkog Papuka.

Uvodnih 20-ak minuta proteklo je u dominaciji gostiju, ali ne toliko opasnoj da ne bi vratar Kutjeva to uspio zaustaviti, a obrana Kutjeva bila je odlična. Sredinom prvog dijela Luka Samaržija je presjekao jednu loptu na svojoj polovini, oslobodio se čuvara, proigrao Jakeševića koji se poput munje sjurio pred gol, usput je otresao dva suparnika i dao povratnu za Samardžiju koji unatoč mladosti poput kakvog iskusnog napadača pogađa između dva gostujuća braniča na liniji za vodstvo Kutjeva.

U nastavku priliku ima Banić, na asistenciju Jakeševića ostao je sam iskosa pred Jakovljevićem, tukao je snažno ali neprecizno. Kutjevo je izgledalo sve bolje što je utakmica odmicala pa je Banić još jednom bio sam pred gostujućim vratarom koji mu ulaskom u šut brani i ostavlja goste na životu, Majetić je još jednu sjajnu akciju mladog Samardžije završio promašajem s 2 metra, a u 65. minuti je Karačić osvojio loptu na svojih 16 metara i dijagonalom savršeno poslužio Jakeševića koji je brži od obrane i potpuno miran pred Jakovljevićem koji ovaj put nije imao nikakve šanse – 2:0! Kutjevo je ovom pobjedom preskočilo Slogu i ponovo odmaknulo Vuteks Slogi te osokoljeni ovom pobjedom ulazi u samu završnicu trećeligaškog nadmetanja.

Iznimno teška utakmica posebice u psihološkom pogledu za moje igrače koji su kako je utakmica odmicala bili sve bolji. Cijeli tjedan smo se pripremali za današnjih 90 minuta i došli do iznimno bitna 3 boda protiv jako dobrog protivnika. Čestitke svim sudionicima, sucima na iznimno korektno određenom poslu. Također bi čestitao našim navijačima koji su bili uz nas “iz daleka” i naravno mojim momcima koji su pokazali kako se igra sa srcem za svoj klub – rekao je trener Kutjeva Marko Žigić.

Graševina kao i obično ne pušta lako bodove sa svog stadiona tako je bilo i danas. Mirno su slavili protiv Dobrovca za nova tri boda. Branko Šaur je u zadnjoj minuti prvog dijela donio minimalnu prednost domaćinu koju su Vinko Kljajić i Mirko Soldo zapečatili svojim pogocima na samom kraju utakmice. Momci iz Vetova su i dalje na sjajnoj četvrtoj poziciji, ali s utakmicom manje pa ima još prostora za napredak. U nekoj kombinaciji niti drugo mjesto nije nedostižno jer u zadnjem kolu igraju upravo s Papukom koji drži tu poziciju te nakon toga i zaostali susret u Sulkovcima koji su pobjedom nad Papukom omogućili igračima Ante Kozine da prezime kao viceprvaci. Graševina ima sve u svojim rukama za sjajan završetak jeseni u povratničkoj polusezoni.

Nakon korone i izolacije odlična utakmica na Grotu. Gost prepošten, želi igrati nogomet i nadmudrivati se . Mi nakon prinudnog odmora željni igre, ali noge ne slušaju nakon ovolike stanke uzrokovane Covidom . Utakmica rastrgana, ali nije bila dosadna. Bilo je svega – magle, šansi i emocija kao i izostanaka igrača s jedne i s druge strane, ali ostaje žal zbog izostanka gledatelja jer osim nogometa smisao ovih okupljanja je da se družimo i vidimo neke ljude koje ne vidimo i godinama. Dobro da je natjecanje pri kraju jer je teško okupljati igrače u takvim uvjetima što sugerira i zapisnik. Imamo do kraja još dvije utakmice, odradit ćemo ih maksimalno korektno i nastojati okončati jesen na što boljoj poziciji koja je i sada pohvalna s obzirom da smo ipak novajlija u ligi nakon sedam dugih godina izbivanja – izjavio je trener Graševine Ante Kozina.