27. travnja 2024.

Porazi Kutjeva i Graševine

Naši gradski predstavnici u svojim nogometnim ligama nisu imali uspjeha u novim rundama Treć HNL i Prve ŽNL. Kutjevo je poraženo od odlične momčadi Vukovara 1991 dok je Graševina tijesno izgubila od lidera BSK-a iz Buka.

Gosti iz Vukovara su se pokazali kao previsoka prepreka za naše Zelene i pitanje pobjednika su riješili već u samom otvaranju susreta kada postižu tri pogotka i usmjeravaju utakmicu prema svojoj pobjedi. Gost je poveo već u 4.minuti kada jedan prizemni udarac vratar Kutjeva Jurgan nije uspio uloviti, odbio je loptu pravo na nogu Barišiću koji takve prilike ne propušta. U 20. minuti već je bilo 3:0 i svima je bilo jasno da bodovi idu u Vukovar. Strijelac oba pogotka bio je Marko Mrkonjić, a posebno lijep je bio drugi kada je sa ruba kaznenog prostora sjajno naciljao malu mrežicu nemoćnog Jurgana.

Ulaskom Marija Majstorovića u vezni red bude se domaći i uspostavljaju ravnotežu, ali bez konkretnog učinka. Zato je gost uspio povećati svoje vodstvo kada je Patrik Džalto sa 16 metara topovski spremio loptu pod gredu za 4:0, a šest minuta nakon toga u strijelce se upisao i Kolumbijac Lugo, a to je na kraju bio i posljednjih pogodak na utakmici. U 80. minuti su crvene kartone zaradili domaći Josip Budimir i gostujući Mislav Dogan pa su obje momčadi kraj utakmice dočekale u brojčanom minusu, a Kutjevo će u narednom kolu pokušati doći do bodova na gostovanju u Jelisavcu.

13 25.10.2020 14:00 Kutjevo NK Kutjevo – HNK Vukovar 1991 0:5

Graševina je dobrano namučila maksimalnog lidera koji nije navikao na ovakav otpor i sve je utakmice do sada rješavao u svoju korist s velikom razlikom pogodaka. Prva je šteta što igrači Ante Kozine nisu nagrađeni za svoj trud barem s jednim bodom. Imali su Crni vodstvo od 2:0 zahvaljujući sjajnom Deniju Paviću koji je postigao oba pogotka. Gosti se vraćaju i preokreću rezultat s tri vezena pogotka. Izjednačenje domaćima donosi Mirko Soldo, ali na koncu Matej Blašković postiže i četvrti pogodak za goste 5 minuta prije kraja za novo slavlje Bučana.

Kakva utakmica . Prava utakmica za sladokusce . Gosti sigurno nisu očekivali ovakav otpor , skromno rečeno u određenim trenucima utakmice i nadmoć ekipe Graševine . Ostaje žal . Ponosan sam na ono što smo danas prikazali , ali kako da mi ne bude žao zbog izostanaka koje smo mi danas imali . Ozljede neću spominjati , kao ni kartone jer to su sastavni dio sporta , ali kada ti ovaj ludi COVID uzme dva igrača tipa Karadža i Jakobović samo se glup čovjek ne bi zapitao što bi danas bilo ? A od prvog kola Graševini nedostaje svaku utakmicu 5-7 igrača – zbog Covida uvijek 1 . Sjajna ekipa Buka . Igraju pravi nogomet i stvarno je danas bila uživancija nadigravati se sa njima . Kada se sve zbroji pobjeda je zaslužena . Suci dobri . Stvarno dobri , ali su i danas pokazali da žuti nije uvijek žuti barem ne za žute . Samo zamišljam što bi bilo da i oni kao i mi svi ostali igramo svaku utakmicu bez 2 igrača zbog kartona . Zato ponovo zahvaljujem sucima iz Bucča što nisu podijelili sve te crvene kartone jer bi Vetovo danas , a uzimajući u obzir i COVID igralo s 8 igrača . Za određene radnje i psovke na utakmici nema opravdanja ako nisu žuti . Šteta , najbolji su , ali to nije razlog da su nedodirljivi . Ako je pravilo , pravilo je . Možda se ništa ne bi promijenilo , ali bi barem bilo zanimljivo . Strast je igrati pred ovakvim gledateljima i jedne i druge ekipe . Ludi , ludi . Na kraju ću istaknuti da je utakmica bila korektna i stvarno odlična – za kutjevački.hr je rekao trener domaćina Ante Kozina.

10 25.10.2020 14:30 Vetovo HNK Graševina – NK BSK Buk 3:4
10 25.10.2020 14:30 Dobrovac HNK Dobrovac – NK Dinamo Rajsavac 2:4
10 25.10.2020 14:30 Trenkovo NK Sloga Trenkovo – NK Omladinac Čaglin 1:1
10 25.10.2020 14:30 Mihaljevci NK Croatia Mihaljevci – NK Graničar Zagrađe 0:1
10 25.10.2020 14:30 Donja Obrijež NK Croatia Donja Obrijež – NK Mladost Pavlovci 2:2
10 25.10.2020 14:30 Brodski Drenovac NK Hrvatski dragovoljac (D) – NK Papuk (V) 2:4
10 25.10.2020 14:30 Bučje NK Graničar Bučje – NK Sulkovci 0:2