27. travnja 2024.

Poraz nogometaša Kutjeva u 2. kolu 3. NL Istok

Kutjevački nogometaši su poraženi protiv ekipe NK Borac iz Kneževih Vinograda minimalnim rezultatom 1:0. Odmah u 5. minuti gosti šokiraju Zelene nakon prvog napada. Jedna naizgled bezopasna lopta se odbija od obrambenog igrača Kutjeva i završava točno u nogama gostujućeg igrača koji iz blizine na prazan gol postavlja, kasnije će se pokazati, konačnih 1:0. Odmah nakon gola se Zeleni bude i vrše konstantan pritisak na vrata gostiju gdje su gosti spašavali s gol crt, ali ipak se do poluvremena rezultat nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme ponovno ista priča, gosti se grčevito brane, a Zeleni stišću. Kako se utakmica bližila kraju, povećavala se i nervoza među igračima što je rezultiralo s nekoliko obostranih žutih kartona, dok su gosti dobili i crveni karton nekoliko minuta prije kraja nakon ružnog prekršaja. Iako su Zeleni imali podosta prilika koje su morale biti pretvorene u pogodak, rezultat se do kraja nije mijenjao. O dominaciji Zelenih dovoljno govori podatak da je gostujući vratar proglašen igračem utakmice, što znači da je bio raspoložen i da je imao nekoliko ključnih obrana za svoju ekipu.

Trener Krešo Posedi je poslije utakmice izjavio da je unatoč porazu zadovoljan pristupom na utakmici i željom igrača za pobjedom. Također je rekao dečkima da dignu glave gore i da je ova utakmica bila primjer kako ekipa treba izgledati svaku od idućih utakmica, te da će uz naporan rad i pozitivan rezultat doći.