20. travnja 2024.

Kutjevački.hr

INFORMATIVNI PORTAL GRADA KUTJEVA

Poraz nogometaša Kutjeva na otvaranju sezone

Otvaranje prvenstvene nogometne sezone nije bilo uspješno za nogometaše Kutjeva koji su poraženi na gostovanju u prvom kolu u Pleternici u izjednačnom susretu koji je odlučen jedinim pogotkom na utakmici u 70.minuti susreta.

Slavija je bolje otvorila utakmicu i zatresla mrežu u otvaranju, no označeno je zaleđe. Kutjevo je nakon toga preuzelo inicijativu i u prvom poluvremenu stvorilo 3-4 sjajne prilike, no Mislav Karlić je bio nesavladiv i bez konkurencije je prvo ime utakmice. U dva navrata spašavao je jedan na jedan, nekoliko puta sjajno izlazio na rub kaznenog prostora i kupio lopte pred gostujućim napadačima i najzaslužniji je što u prvom dijelu nije bilo golova.

U nastavku se Slavija bolje branila, ostao je Karlić bez pravog posla, a i na drugoj strani Leist nije pretjerano sudjelovao u igri sve do pogotka  kada čudesno brani udarac Mikića čiji odbijanac pored uspavane obrane Kutjeva dolazi do Benedikta Tokića koji nema problem spremiti je za pobjedu Plavih. U samoj završnici, kada su gosti svim silama krenuli naprijed, ali bez konkretne prijetnje za domaća vrata, Slavija izlazi u kontru, Nemec ruši Mikića te zarađuje crveni karton.

Čvrsta utakmica po jako teškom sparnom vremenu. Domaćin je bolje otvorio susret što se tiče posjeda, ali smo mi promašili tri mrtve do poluvremena. U drugom djelu ravnopravna igra i bilo je jasno tko uspije postići pogodak taj će slaviti. Na našu žalost to su domaćini učinili i kaznili nas za promašaje. Čestitke domaćinu na pobjedi i sretno u nastavku prvenstva –  komentar je Ante Budimira, kapetana Kutjeva.

Kutjevo će nastavak potrage za prvim bodovima morati malo prolongirati jer je naredni domaći susret koji je bio zakazan za srijedu odgođen zbog nekoliko igrača Marsonije koji su pozitivni na koronavirus radi kojih je čitava momčad i stručni stožer u samoizolaciji. Tako će Zeleni u srijedu imati slobodan dan, a u narednu nedjelju će na teško gostovanje u Županju odakle se u protekle dvije sezone niti jednom nisu vratili s pobjedom no s druge strane nisu niti jednom bili poraženi.