19. svibnja 2024.

Nogometni klub Kutjevo nakon 98 godina čekanja osvajač županijskog kupa

Nogometni klub Kutjevo je nakon 98 godina postojanja po prvi put postao osvajač županijskog kupa. Zeleni su tijekom dosadašnjeg natjecanja u kupu ostvarili tri pobjede (Lipik 2:1, Jakšić 3:0, Slavija 3:2), a jučer su se susreli s ekipom NK Bsk iz Buka. Na samom početku utakmice započelo je jako grmljavinsko nevrijeme koje je uvelike utjecalo na atmosferu, unatoč prisutnosti oko 1000 gledatelja. Zeleni nisu započeli najbolje utakmicu, ne igrajući na svojoj uobičajenoj razini, što je ekipa Buka kaznila u 44. minuti postigavši gol. Međutim, Zeleni su se uspjeli izjednačiti samo minutu kasnije, te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, Zeleni su zaigrali bolje, što im se isplatilo u 55. minuti kada je Nemec uspješno izveo kazneni udarac. U 73. minuti, Antunović je postigao pogodak za vodstvo od 3:1, čime su Zeleni bili djelomično osigurali pobjedu. Pred kraj utakmice, Majetić je potvrdio pobjedu s kojom je ova generacija kluba postala prva koja je osvojila županijski kup. Zeleni su u ovoj utakmici ima veliku podršku navijača, koji su ih neprestano bodrili.