25. travnja 2024.

Nogometaši Kutjeva osigurali finale županijskog kupa nakon 35 godina

Zeleni su uspjeli ostvariti uspjeh ulaskom u finale županijskog kupa, nakon 35 godina čekanja. Utakmica protiv Slavije u Pleternici pružila je zanimljivu i uzbudljivu borbu, unatoč tome što se to nije moglo naslutiti nakon prvog poluvremena.

U prvih 45 minuta, Zeleni su bili neusporedivo bolji i opasniji tim, stvarajući mnogo problema domaćoj Slaviji. Svaki prekid za Zelene predstavljao je opću opasnost za Slavijinu obranu. Već u petoj minuti susreta, Karlo Antunović je postigao prvi pogodak za Zelene nakon udarca iz kuta. Karlo je u izvanrednoj golgeterskoj formi, te je sa 7-8 metara udaljenosti, bez bloka, sposoban poslati loptu samo u mrežu. Do 22. minute, Zeleni su imali još nekoliko prilika, a domaća obrana napravila je grešku koju je Filip Nemec iskoristio iz kaznenog udarca.

U 31. minuti, rezultat je već bio 0:3, a ponovno je Antunović bio strijelac nakon odlične asistencije Ante Budimira. Domaćin se uspio vratiti u igru nakon prekida u 36. minuti. Zeleni su se zadovoljili vodstvom i povukli se, čekajući priliku za kontranapade. Nekoliko puta su bili blizu postizanja pogotka, no drugo poluvrijeme apsolutno je pripalo domaćinu.

Nekoliko propuštenih prilika Plavih i gol Dine Bognara iz kaznenog udarca u 58. minuti potpuno su otvorili utakmicu. Još jednom se pokazalo da je nogomet najzanimljivija igra na svijetu. Domaći su propustili nekoliko ozbiljnih prilika do kraja utakmice, a najbolju je imao dvostruki strijelac Bognar. Na 17 metara udaljenosti od gola, Bognar je uspio zaobići i vratara Zuluagu, ali je njegov primanje lopte nije bilo dobro, pa je obrana Zelenih ipak uspjela očistiti situaciju.

Unatoč jakom otporu domaćina u drugom poluvremenu, Zeleni su uspjeli zadržati vodstvo i osigurati svoje mjesto u finalu županijskog kupa nakon gotovo četiri desetljeća. Zelene u finalu čeka ekipa NK Bsk iz Buka koja je prošlogodišnji osvajač.