2. svibnja 2024.

Nogometaši Kutjeva u obranu naslova kupa krenuli pobjedom u Zagrađu

U Zagrađu je jučer odigrana prva utakmica osmine finala požeško-slavonskog Županijskog nogometnog kupa, u kojoj je branitelj naslova Kutjevo uspješno apsolviralo prvu prepreku i sigurno se plasiralo u četvrtfinale.

Od samog početka bilo je vidljivo da je Kutjevo kvalitetnija momčad. Lopta je kružila oko domaćeg kaznenog prostora, ali se Graničar dobro branio sve do 22. minute kada je Matej Iličić postigao prvi gol za goste. U 34. minuti, Karlo Antunović udvostručuje vodstvo za Kutjevo, činilo se da je utakmica riješena. Međutim, Drago Ćaćić smanjuje zaostatak za Graničar u 36. minuti, što je rezultiralo stanjem od samo jednog gola prednosti za goste na poluvremenu.

Domaći napadači imali su nekoliko prilika koje su mogli i trebali bolje iskoristiti. No, u 59. minuti, Karlo Antunović postiže treći gol za Kutjevo, stavljajući točku na i nadanjima Graničara. U 70. minuti, Drago Matijević povećava vodstvo na 1:4, dok Vinko Ančurovski postiže prekrasan gol u 85. minuti, pokazujući svoju klasu.

Iako je Graničar bio nadomak pristojnog poraza, Kutjevo postiže još dva gola u završnici utakmice, kada su Mario Majstorović i Drago Matijević postigli još jedan gol svaki, čime je konačni rezultat bio 2:6. Iako je pobjeda mogla biti i uvjerljivija, borbenost, pametna igra i hrabrost Graničara zaslužuju poštovanje.