19. travnja 2024.

NK Kutjevo: pregled jesenskog dijela sezone

Završetak jesenskog dijela sezone 2021./22., 3.HNL Istok, NK Kutjevo okončalo je na 10. mjestu s osvojenim 21 bodom, uz gol razliku 28:32. Od šest prvenstvenih pobjeda, pet je ostvareno na domaćem terenu, dok je jedina gostujuća ona u susjednim Našicama. S prosjekom od 3.5 gola po utakmici jasno je zašto su Zeleni daleko najgledanija momčad lige.

Otvoren i napadački nogomet oduvijek je bio najbolji mamac za gledatelje, što je naša momčad i većinu sezone primjenjivala. Trenerski duo Žigić-Posedi tijekom sezone koristio je 23 igrača, od toga 5 juniora. Najveći problem trenerskome dvojicu su stvarale ozljede i to većinom ključnih igrača, tako da niti jednom u 17 kola nisu imali kompletnu momčad na raspolaganju.

Najviše minuta na terenu proveo je Filip Nemec (1418), a slijede ga Marin Majetić (1378), Elvis Berbić(1354) te Patrik Gugec (1350). U svih 17 susreta jedino su nastupali Marko Karačić i Ante Budimir, a Karačić je u svih 17 krenuo kao starter u prvih jedanaest. Najbolji strijelci kluba su Marko Karačić i Ivan Jakešević koji je na terenu proveo samo okruglih 600 minuta (39%). Koliko su trenerskom dvojicu nedostajali ozlijeđeni igrači, govori podatak, da je statistički gledano najefikasniji igrač Zelenih bio Josip Budimir, koji se dva puta upisao u strijelce za samo 120 minuta provedenih na terenu.

Zelenima slijedi zasluženi odmor do sredine siječnja kada se kreće s pripremama za nastavak sezone.

Za kraj, u ime svih članova NK Kutjevo, veliko hvala našim navijačima što su nas redovito pratili, kako na domaćim tako i na gostujućim utakmicama. Nadamo se da se na proljeće vidimo u još većem broju, uz još bolje izdanje naših Zelenih.

Piše: Ante Budimir, kapetan NK Kutjevo