25. travnja 2024.

NK Graničar Zagrađe 1-3 HNK Graševina Vetovo

Piše Branko Šaur

NK Graničar Zagrađe 1-3 HNK Graševina Vetovo – (Josip Pavić 44' Mirko Soldo 77' (KU) 86' (KU))

19. kolo 1. ŽNL donijelo nam je derbi dvije vrhunske ekipe. Prije ove utakmice Zagrađani su bili 5. na tablici, dok su naši dečki držali 4. poziciju. Sam početak utakmice krenuo je domaćinski, žustro s obje strane, ali terenska inicijativa bila je na njihovoj strani. Do prve šanse čekalo se 5 minuta kada Josip Pavić s 20 metara gađa samu spojnicu domaćeg gola. Nakon te šanse stvaramo i druge prilike, a izdvojiti možemo i stativu Patrika Šaura. Domaćin je također imao gol šansu kada su iz jedne kontre pogodili stativu. Da na poluvrijeme ne odemo bez golova pobrinuo se Josip Pavić. Nakon jednog centaršuta u 16 metara, loptu prima P. Šaur i dodaje ju Paviću, koji iz poluvoleja s 20-ak metara matira domaćeg vratara u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme proteklo je u blagoj dominaciji domaće ekipe, ali bez neke prave izgledne prilike. U 51. minuti domaćin je izjednačio rezultat iz slobodnog udarca. Zbog jačine vjetra, putanja lopte i brzina prevarili su našeg golmana koji je bio nemoćan te ga lopta iznenađuje. Nakon toga gola igralo se dosta grubo i uz puno nabijanja. U 77. minuti Krešimir Kliček zabija se u 16 metara, dribla jednog igrača, a drugi ga ruši i sudac opravdano pokazuje na 11 metara. Precizan je bio Mirko Soldo za vodstvo Graševine. U 86. minuti, nakon jedne dubinske lopte, domaći golman ruši Denija Pavića, a glavni sudac još jednom pokazuje na bijelu točku. Po drugi put na utakmici precizan je Mirko Soldo koji postavlja konačan rezultat utakmice. Može se reći da su obje ekipe pokazale ogromnu želju za osvajanjem bodova i povećanjem svog bodovnog konta i iako je to u ponekim situacijama rezultiralo grubljim prekršajima i ponekim malo manje fair play potezima, možemo reći da smo ipak zasluženo osvojili sva 3 boda zbog bolje fizičke pripremljenosti. Nakon 19 odigranih kola ekipa se nalazi na 4. mjestu prvenstvene tablice s 40 osvojenih bodova. Ova pobjeda bila je 7 pobjeda u nizu, a Mirko Soldo je s 2 pogotka povećao svoj broj golova na 16 te se najboljem strijelcu lige (19) približio na samo 3 pogotka razlike.