14. svibnja 2024.

Naši nogometni predstavnici HNK Graševina i NK Kutjevo slavili na teškim gostovanjima

NK Dobrovac – HNK Graševina 1:4
(Mario Komljenović 46’/ Mirko Soldo 45′ 88′ Patrik Šaur 29′ Jurica Stipanović 79′ )

Graševinu je u vodstvo protiv ekipe koja dijeli prvo mjesto s NK Bsk-om iz Buka doveo Patrik Šaur u 29. minuti, a do kraja poluvremena u zadnjim sekundama prvog dijela prednost za Graševinu podebljava Mirko Soldo. Već u prvoj minuti drugog dijela Mario Komljenović smanjuje vodstvo Graševine. Kako vrijeme odmiče, domaćin stišće sa svih strana, dečki iz Graševine se jako bore, a nagrada stiže u 79. minuti kada Jurica Stipanović ljevicom u suprotni ćošak ponovno vraća utakmicu na dva pogotka razlike. Konačan rezultat u 88. minuti svojim drugim pogotkom postavlja Mirko Soldo.

NK Valpovka Valpovo – NK Kutjevo 3:5

(Karlo Begović 18′,  Matej Jelić 11m 68′, Matej Bekavac 90+3′ / Karlo Antunović 10′, 14′, 59′, Seok Sanghun 35′, Josip Sušić 87′)

Zeleni su prekinuli niz nakon 7 uzastopnih prvenstvenih poraza na neugodnom gostovanju u Valpovu. Karlo Antunović u 10. i 14. minuti dovodi Zelene u vodstvo. Domaćin nakon prekida smanjuje na 2:1. Zatim napadač Zelenih Tokić u 32. minuti zarađuje drugi žuti karton te napušta igru. Unatoč igraču manje, Zeleni ipak povećavaju vodstvo preko Seokau 35. minuti. U 58. minuti Karlo Antunović postiže svoj treći pogodak na utakmici za 4:1. Domaćin smanjuje na 4:2 u 68. minuti iz kaznenog udarca. Do kraja, Zeleni postižu pogodak za 5:2 preko Sušića, a gosti u posljednjoj sekundi za konačnih 5:3. Na kraju je ovo zaslužena pobjeda nogometaša Kutjeva unatoč igraču manje od 32. minute.