16. svibnja 2024.

Judo klub Jigoro – Rea Kir najbolja u Pisarovini

Na jučerašnjem jakom međunarodnom judo natjecanju u Pisarovini nastupio je Judo klub Jigoro sa 8 natjecatelja i kući su ponijeli dva zlata, srebro i tri brončane medalje, te priznanje za najuspješniju natjecateljicu u skupini djevojčica do 10 godina. Na natjecanju je nastupilo 440 natjecatelja iz 32 kluba.

Veronika Grbeš je i ovaj put potvrdila svoju dominaciju i sa 4 fantastične pobjede osvojila zlatnu medalju.

Rea Kir je jučer imala svoj dan, “odlučila” je biti najbolja i nitko joj nije bio ravan. Osvojila je zlatnu medalju u svojoj kategoriji i proglašena je najboljom natjecateljicom u uzrastu djevojčica do 10 godina. Nastupila je i u starijoj uzrasnoj skupini gdje je zauzela izvrsno treće mjesto.

Srebrnu medalju, ali zlatnog sjaja, osvojila je Ela Nijemčević izgubivši u finalnoj borbi od naše predstavnice Ree Kir. Brončanu medalju, lavovskim borbama kroz repasaž, osvojili su Arthas Voštog i Mato Ivčetić. Gabrijel Kajan ovaj put ostao je bez medalje izgubivši u borbi za brončanu medalju, te zauzeo peto mjesto. Maksimilian Voštog je zauzeo sedmo mjesto, dok je naša Lucija Marijanović zauzela tek deveto mjesto.