25. travnja 2024.

Graševina trenutno peta u poretku, Kutjevo zauzelo osmo mjesto na ljestvici

NK Sulkovci 1-3 HNK Graševina

“Deni Pavić kapetan. Smiješno.
Na teškom i blatnjavom terenu danas smo poprilično teško osvojili tri boda. Nedostatak tri standardna igrača nije nas omeo. Jedan u izolaciji, drugi nije normalan, a treći se ženi. Bože siđi pa vidi.

U 21. iz slobodnog udarca Mirko Soldo dovodi dečke u vodstvo. Sedam minuta poslije rasni strijelac Marko Hruškar iz kaznenog udarca vraća stvari na početak. U prvom poluvremenu izglednu priliku za postizanjem pogotka imao je kapetan Deni, međutim spotiče se o travu na šest metara od gola, a sudac ostaje hladan kao špricer.

U 54. minuti Vjekoslav Legac potkopava loptu preko domaće obrane, loptu prsima prima Branko Šaur te neometanim udarcem u lijevu stranu gola ponovno dovodi ekipu u zasluženo vodstvo. U 76. minuti Mirko Soldo nabacuje iz slobodnjaka, a najveću glavu na terenu iskorištava Vinko Kljajić, zabija i gasi nade domaćina za bodovima.

Ovom pobjedom osigurali smo 5. mjesto u dosadašnjem dijelu prvenstva. S obzirom na kadar i zalaganje, ovo je solidan rezultat. Domaćinu hvala na gostoprimstvu. Sretno na proljeće.Facebook stranica HNK Graševina Vetovo

NK Omladinac Gornja Vrba 2-0 NK Kutjevo

“Naši igrači su prije tjedan dana na domaćem terenu ugostili momčad NK Darda i uvjerljivo slavili 3:0. Bio je to susret koji su Zeleni odlično odradili, pogotovo što se tiče taktičkog djela i gotovo u potpunosti sproveli u djelo sve što je trener Žigić tražio od njih. Ohrabreni dobrom igrom i rezultatom, ovoga vikenda gostovali su u Gornjoj Vrbi kod NK Omladinac. Iako su poraženi rezultatom 2:0, našim dečkima se nema puno toga za zamjeriti.

Jednostavno je bilo previše očekivati da mogu nešto više napraviti u igri “11 protiv 14“.
Uglavnom, Zeleni su se uvjerili na svojoj koži kako je teško odnijeti bodove iz G. Vrbe, a razlozi tome nisu niti malo sportski. Do kraja jesenskog dijela zelenima ostaju dva vrlo teška susreta.

Prvo u nedjelju na ŠRC Kutjevo stiže prošlogodišnji prvak NK Belišće, a potom slijedi uvijek neugodno gostovanje i susjedski derbi s NK Slavonija Požega.