20. travnja 2024.

Graševina nastavlja sa serijom dobrih rezultata

Piše: Branko Šaur

U 21. kolu 1. ŽNL Graševina je gostovala u Čaglinu kod NK Omladinca. Tradicionalno teško gostovanje kod ekipe koja bodove skuplja kod kuće. Od osvojenih 20 bodova ove sezone, domaćih je osvojio 16 na svome terenu.

Od samog početka Graševina je igrala napadački, postigavši gol na samom otvaranju susreta u 3. minuti te još jedan u 38. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1-2. Odmah na otvaranju drugog poluvremena, u 47. minuti Petar Pažin zabija svoj drugi pogodak za 1-3. Nakon toga igra domaćih svela se na prilično agresivne i grube startove, dok je Graševina pokušavala igrati po podu. Dečki su promašili nekoliko izglednih prilika, međutim tri minute prije kraja susreta, Deni Pavić zabio je pogodak za konačnih 1-4.

Teren poprilično tvrd i s dosta rupa pa se nije mogla razviti nekakva smislena i lijepa igra, međutim tri boda su ono što se pamti. Idući vikend u Vetovo dolazi NK Kuzmica koja je u ovom kolu na svome terenu pobijedila drugu ekipu prvenstvene tablice, NK Croatiju iz Mihaljevaca.

– Čvrsta i na trenutke preoštra utakmica. Znam da svaka ekipa protiv nas želi dati sve da nas pobijedi, ali ipak ovo je malo preoštro. Svojim dečkima čestitam na pobjedi i karakteru. Oni su ipak oni veliki koji rade velike stvari. Domaćinu sretno dalje – riječi su Darija Pažina, trenera Graševine.