Danas su u gradskoj vijećnici u Kutjevu potpisani ugovori sa stipendistima Grada Kutjeva za akademsku godinu 2025./2026. Stipendije su povećane sa 100,00 na 120,00 eura mjesečno.
Pravo na stipendiju ostvarilo je ukupno 40 stipendista, i to:
– 37 studenata, od kojih je 11 novih, dok su ostali dosadašnji stipendisti
– 3 učenika srednjih škola
Svi koji su podnijeli zahtjev ostvarili su pravo na stipendiju.
Ove je godine na Gradskom vijeću donesena i odluka o stipendiranju učenika koji stanuju izvan područja Grada Kutjeva. Na taj se način podupiru mladi, obrazovani ljudi koji svoje školovanje žele nastaviti u smjerovima koje ne mogu pohađati u blizini mjesta u kojem stanuju.
Više priča
Udruga EKO Kutjevo iznijela primjedbe na rad kompostane i predložila strože tehničke standarde
„Stara klupa“ okupila Jakšićane i Vetovce: Alojz Slavkan Marić predstavio prvu zbirku pjesama
Vinkovčanin Ivan Bebek nakon 45 godina u posjeti suigračima u Kutjevu!