Izravna prodaja na turističkim seljačkim gospodarstvima, plasiranje proizvoda kroz turizam i kreiranje inovativnog modela koji bi povezao poljoprivredu, prehranu i turizam, odgovor su na krizu uzrokovanu pandemijom. O tome će biti riječi i na Fresh Click konferenciji
Kako se globalna kriza uzrokovana pandemijom odrazila na poljoprivredu i prehrambenu industriju u Hrvatskoj, na koji način ublažiti njezine posljedice u ovim iznimno važnim, ali i osjetljivim djelatnostima i može li ona biti prilika za značajnije povezivanje poljoprivrednog i turističkog sektora, otkrit će online konferencija „FRESH CLICK – klikni za autentičnost i sigurnost”, koja se održava 14. i 15. prosinca putem Zoom platforme. Možete je pratiti i na Facebook stranici Hrvatske udruge za turizam i ruralni razvoj „Klub članova selo“, koja organizator ovog zanimljivog događanja.
Za sve koji žele sudjelovati na konferenciji na web stranici ove udruge prijavni je online obrazac. Nakon što ga u nekoliko jednostavnih klikova mišem ispunite, dobit ćete link putem kojeg ćete moći pratiti izlaganja predstavnika resornih ministarstava, znanstvenika i stručnjaka s područja agronomije i turizma, ekonomije, marketinga, brendiranja i promocije, vlasnika obiteljskih-poljoprivrednih gospodarstava, proizvođača hrane i poljoprivrednika…
„Kao odgovor na ovu krizu koja je snažno pogodila turistički i poljoprivredni sektor potrebno je snažno poticati izravnu prodaju na turističkim seljačkim gospodarstvima (OPG-ima) te u turizmu općenito. Turizam treba biti promotivni alat za hrvatske poljoprivredne proizvode, a uz razrađenu strategiju i udruživanje proizvođača može dodatno pospješiti hrvatsko gospodarstvo. Kreiranje inovativnog modela i konkretnih preporuka u prevladavanju krize u poljoprivredno-prehrambenom, prerađivačkom i turističkom sektoru te njihovo međusobno povezivanje ciljevi su naše konferencije“, ističe Dijana Katica, predsjednica Hrvatske udruge za turizam i ruralni razvoj „Klub članova selo“. Dodaje kako je potrebno utvrditi potrebne zaokrete u poljoprivredno-prehrambenom sektoru čime bi se umanjile posljedice krize ali i stvorile pretpostavke bržeg i stabilnijeg poljoprivrednog razvitka.
Konferencija je sufinancirana iz Programa ruralnog razvoja, sufinanciranog sredstvima Europske unije – Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj: Europa ulaže u ruralna područja, Mjera Tehnička pomoć – Podmjera 20.2., „Podrška za osnivanje i upravljanje Nacionalnom ruralnom mrežom“.
Više priča
DVD Vetovo organizira radionice za djecu
Mali princ osigurao sredstva za provedbu projekta KOMUNIKACIJA JE IN
Odobrena tri projekta prekogranične suradnje ukupne vrijednosti 80 tisuća eura