26. travnja 2024.

[FOTO] Velika pobjeda za nogometaše Kutjeva

Nogometaši Kutjeva su došli do zaslužene pobjede rezultatom 1:0 na domaćem terenu protiv odlične ekipe Sloge iz Nove Gradiške.

Prvo poluvrijeme Zeleni stišću goste, prijete preko Karačića i Međugorca koji je pogodio gredu, no rezultat se nije mijenjao do 43. minute.

Brzonogi Jakešević prolazi po desnoj strani i ubacuje loptu u peterac gdje natrčava Karlo Antunović i postiže pogodak za vodstvo Zelenih. Gosti iz Nove Gradiške su pokušavali igrati, no domaći vratar Zuluaga nije imao previše posla.

Početak drugog poluvremena je pripao gostima, ali ponovno nisu uspjeli ništa konkretno. Zatim Zeleni rade odlično prebrojavanje te lopta dolazi do Međugorca koji ostaje sam ispred vratara, ali puca slabo. Nakon toga Buzuk ubacuje na drugu vratnicu gdje Karačić glavom spušta za mladog Iličića čiji udarac s pet metara gosti u zadnji tren blokiraju.

Do kraja se gost otvorio, imali su Zeleni nekoliko odličnih kontri, ali nedostajalo je mirnoće u završnici.

Nogometaši Kutjeva su sada u sigurnoj zoni, kao i gosti te će i jedni i drugi odigrati mirno preostale dvije utakmice. Publika je mogla vidjeti jednu zanimljivu utakmicu uz puno događaja i sigurni smo da su svi zadovoljni napustili stadion.

Izjave trenera:

Igrač utakmice: Ivan Jakešević

–  Odlična predstava dva raspoložena i kvalitetna suparnika u kojoj je nedostajalo tek malo više pogodaka, a bilo je prigoda no ne smijemo biti nezahvalni pošto je jedan bio dovoljan za tri boda. Pojavio se iznenada Karlo Antunović kojega nisam vidio od Vukovara, zabio za tri boda i pitanje je što bi bilo da trenira – bome bi i prvi strijelac lige Ivan Antunović morao strahovati. Tri od tri – ne može bolje pa je red dati ostavku na vrhuncu da mi opet moja Slavija ne bude kobna pa želim svu sreću mome nasljedniku u županijskom derbiju kao i u oproštaju od polusezone protiv Bedema. Momci su stvarno sjajni, slušaju i odrađuju sve dogovoreno, užitak ih je voditi i ne sumnjam da će posao dovršiti do kraja onako kako su započeli u ovome lijepom nizu. Drago mi je da smo ostvarili nekakav zacrtani cilj, dobili i bonus, a i današnji zahtjev za clean sheet odrađen je perfektno uz ponajviše zasluga sigurnog Zuluage. Čestitam im na pametnoj i jako dobroj utakmici protiv odličnog suparnika predvođenim briljantnim Ellerom koji šamara vanjskom kao Luka Modrić no na našu sreću bez konkretnog učinka na konačnom rezultatu. Kolegi Pavišiću hvala na korektnoj i otvorenoj utakmici koja je bez obzira na malo pogodaka sigurno mogla zadovoljiti gledatelje, osobito domaće koji pokazuju da su uvijek uz svoje Zelene bez obzira na položaj na ljestvici. Hvala navijačima koji vjeruju u nas i pozivam ih da napune u subotu tribine kultnog stadiona SZ Šivo u Pleternici – prokomentirao je za Sportalo trener Kutjeva Petar Čuljak.

Nažalost danas nismo bili pravi, nismo uspjeli uspostaviti našu igru u prvom poluvremenu kad je domaćin bio bolji ,agresivniji i čvršći, pa smo tako krajem poluvremena dobili gol iz naše pogreške. U drugom poluvremenu smo izgledali nešto bolje, ali bez nekih izglednih prilika. Dolazi nam na naplatu kratak kadar i u tijeku utakmice teško možemo nešto mijenjati, zaslužena pobjeda domaćina i ja im na tome čestitam – poručio je trener Sloge Miroslav Pavišić.