20. travnja 2024.

Kutjevački.hr

INFORMATIVNI PORTAL GRADA KUTJEVA

Đakovo slavilo u Kutjevu: Seniori nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata na premijeri nove sezone

KUTJEVO – ĐAKOVO CROATIA 1:2

Đakovčani su u sezonu s visokim ambicijama krenuli na najbolji mogući način – gostujućom pobjedom. Kutjevo je pak odigralo jako dobro, stvorilo puno šansi no ostalo na kraju praznih ruku. Kapetan gostiju Tomas Grgačević donio je svojoj momčadi prednost u 12. minuti, a za 2:0 je u sudačkom dodatku prvog poluvremena mrežu Gugeca pogodio Karlo Ljulj. U nastavku se Kutjevo vraća, Marin Majetić odmah na početku, u 46. minuti matira Stajkovića i vraća Zelene u igru. Posljednjih pola sata proteklo je u potpunoj dominaciji Kutjeva, Đakovčani su rijetko pronalazili put u napadačku polovicu, no silni ubačaji u kazneni prostor gostiju samo su proslavili Stajkovića i Boškovića koji je dominirao u skoku i čistio sve što je stizalo u peterac. Najbolju prigodu za poravnanje imao je Jakešević koji se sjurio u prema vrataru gostiju koji padom u noge spašava svoju momčad i odnosi bodove put Đakova.

Igrač utakmice: Vojin Stajković.

“Utakmica u kojoj nismo zaslužili izgubiti. Iako smo gubili prvo poluvrijeme 2 razlike rani pogodak nas vraća u utakmicu. Uz potpunu dominaciju promašili smo 4 izgledne prilike. Dečki su ostavili srce na terenu, ali jednostavno nas gol nije htio. Moramo stisnuti zube i iz poraza izići jači” – izjava je Marka Žigića, trenera Kutjeva.

“Prvo poluvrijeme smo ih polupali, imali dva gola viška i mogli još barem jedan ako ne i više, a onda u 46 sekundi drugog poluvremena primimo gol nakon auta i sami sebi stvorimo problem, nismo pali fizički nego u glavama, trkački smo odradili odlično, a na kraju je presudila klupa, širina kadra koju imamo jer petorka koja je ušla je odradila veliki posao. Uz golmana Stajkovića koji je skinuo par zicera, trka i kvaliteta koju smo dobili izmjenama je bila presudna. Igrali smo s Kutjevom prijateljsku, znao sam već tada da nas čeka strašno težak posao, da mi je netko ponudio bod uoči ove utakmice ne bi ni sekunde razmišljao, a na kraju smo osvojili sva tri, a ovdje će to malo tko učiniti. Čestitao bih domaćinu na odličnoj igri i korektnom ponašanju, a mojim dečkima sve pohvale, vrlo sam zadovoljan nakon ove predstave” – kazao nam je Igor Toth, trener Đakova.

Izvor: Sportalo.hr