Članovi PU Sladun u nedjelju (21. rujna) posjetili su Muzej pčelarstva OPG-a Knežević u Šiškovcima.
Muzej predstavlja putovanje kroz povijest pčelarstva, od njegovih najranijih oblika do suvremenih tehnoloških rješenja.
Zbirka sadrži stotine eksponata s ciljem da budućim naraštajima prenese znanje, tradiciju i ljubav prema pčelama.
Među brojnim izlošcima mogu se vidjeti:
- stare košnice – od primitivnih pletenih i drvenih košnica do modernih pčelinjih nastambi,
- dimilice – neizostavan alat pčelara, korišten za smirivanje pčela tijekom pregleda košnica,
- bačve i vrcaljke – od starih drvenih bačvi do modernih ekstraktora za med; svaki eksponat odražava tehnološki napredak u procesu vrcanja i skladištenja meda,
pčelarska literatura i rijetke knjige.
Bilo da ste zaljubljenik u prirodu, pčelar početnik ili jednostavno znatiželjan posjetitelj, Muzej pčelarstva nudi nezaboravan doživljaj i priliku da naučite nešto novo o ovim nevjerojatnim bićima!
Izlet kutjevačkih pčelara upotpunio je posjet farmi pčela obitelji Kovačić u Dardi, koja se uzgojem pčelinjih matica bavi još od 1998. godine. Selekcija i uzgoj matica pripadaju specijaliziranoj proizvodnji u području pčelarstva, koja zahtijeva potpuno razumijevanje genetike i biologije pčelinje zajednice, visoku sposobnost organizacije rada, pedantnost i predanost.
Razmjena iskustava, znanja i ideja te inovativni pristupi pčelarenju otvaraju mogućnosti za napredak i opstanak pčelarstva.




Više priča
Objavljen Javni poziv namijenjen sufinanciranju ugradnje fotonaponskih elektrana u obiteljskim kućama
[NAJAVA] Komedija “Spoj na slijepo” stiže u Kutjevo – pripremite se za nezaboravnu večer smijeha i interakcije!
Graševina gostuje u Požegi, Ovčare u Dobrovcu, Kutjevo u Donjim Andrijevcima