29. travnja 2024.

Ivona Bošnjak za 24 sekunde do zlatne medalje

Na međunarodnom judo turniru održanom u Samoboru, nastupili su judaši judo kluba JIGORO iz Kutjeva. U konkurenciji preko 400 natjecatelja iz 7 država ( Hrvatska, Velika Britanija, Austrija, Bugarska, Ukrajina, Srbija i BIH) i 44 kluba, kutjevački judaši zabilježili su 6 nastupa i kući se vratili sa 7 medalja, jedno zlato, jedno srebro i 5 brončanih medalja.

Ivona Bošnjak je u svojoj kategoriji ponovo potvrdila svoju kvalitetu i s tri fantastične pobjede osvojila zlato. Jedan podatak koji zvuči nestvarno, za samo 24 sekunde je deklasirala sve svoje protivnice i došla do zlata. Srebro je osvojila također Ivona, ali u starijoj uzrasnoj skupini, odradivši 4 borbe no u finalu nije imala puno šansi.

Brončanu medalju osvojile su Viktorija Štivić, Larissa Vasilj, Ela Škopec,Ela Mijoković u starijoj uzrasnoj skupini te naš jedini muški predstavnik Luka Uršić. Za dva tjedna klub nastupa u Pisarovini.