28. listopada 2024.

Važna pobjeda Graševine, nogometaši Kutjeva sigurni protiv Slavonca, poraz Ovčara u Sulkovcima

Naše tri nogometne ekipe odigrale su svoje utakmice ovog vikenda.

Graševina je u subotu slavila protiv Dinama iz Rajsavca na domaćem terenu. Igrala se 12. minuta kada je Drago Matijević glavom, nakon ubačaja, pospremio loptu u gostujuću mrežu. U 28. minuti gosti iz Rajsavca rade kontru nakon koje je bio precizan Kristijan Martinović. Mreže su mirovale do 60. minute kada je, nakon ubačaja, Patrik Šaur glavom s ruba 16 metara prebacio gostujućeg vratara za 2:1, što se na kraju pokazalo kao konačni rezultat. Graševina će u idućem kolu na daleko gostovanje u Dobrovac, koji se nalazi na 10. poziciji s 9 osvojenih bodova, dok je Graševina na 7. poziciji s 13 bodova.

Ovčare su poražene na teškom gostovanju u Sulkovcima rezultatom 3:0. Sulkovci dolaze u vodstvo golom Kreše Šutića u 24. minuti iz kaznenog udarca. Početkom drugog dijela Sulkovci odlaze na dva razlike golom Davida Jakovljevića, a isti je igrač u 75. minuti potvrdio pobjedu domaćih. Ovčare će u posljednjem kolu ove polusezone na domaćem terenu ugostiti Lipu.

Nogometaši Kutjeva nastavili su pozitivan niz te su na domaćem terenu slavili protiv ekipe Slavonac Gunjavci/Drežnik. Igrala se 39. minuta kada je Josip Budimir odlično odigrao Lea Kaltenbahera, koji šalje prizemnu loptu na rub peterca, a tamo ju Antunović skreće u prvi kut gostujućeg gola. U 56. minuti Majstorović istrčava kontru nakon koje izlazi 1 na 1 s gostujućim vratarem te mirno gura loptu kraj njega u mrežu. Mogli su nogometaši Kutjeva do kraja povećati pobjedu, no nedostajalo je koncentracije u završnici. Kutjevo će iduće nedjelje na daleko gostovanje u Sikirevce.