16. listopada 2024.

Sigurna pobjeda Kutjeva, porazi Graševine i Ovčara

Naše tri nogometne ekipe odigrale su svoje utakmice ove nedjelje. Graševina i Ovčare su poražene na teškim gostovanjima, dok su nogometaši Kutjeva upisali sigurnu pobjedu protiv ekipe Psunj-Sokol iz Okučana.

Graševina je poražena na teškom gostovanju u Buku rezultatom 4:1. Buk je na poluvremenu vodio 2:0 pogocima Mateja Blaškovića u 12. minuti iz kaznenog udarca i Josipa Jakovljevića u 19. minuti. U drugom poluvremenu, Jakovljević je dodao još dva brza gola i kompletirao svoj hat-trick u 47. i 50. minuti. Jedini pogodak Graševine postigao je Vinko Kljajić u 55. minuti. Graševina će iduće subote na domaćem terenu tražiti bodove protiv Kuzmice.

Nogometaši Kutjeva igrali su važnu utakmicu protiv ekipe Psunj-Sokol za mirnu poziciju na vrhu. Ušli su ozbiljno u utakmicu i već na poluvremenu vodili 3:0, što je praktički bila riješena utakmica. Pogotke su postigli Mateo Ivanešić u 8. minuti, Jan Jerbić u 18. te Andre Barros De Jesus Kayque u 37. U drugom poluvremenu Psunj-Sokol vrlo brzo smanjuje na 3:1 pogotkom Denisa Hadžića u 46. minuti, no ekspresni odgovor Kutjeva, odnosno Kayque, postiže svoj drugi pogodak u 48. minuti, te Kutjevo mirno privodi utakmicu kraju. Nogometaši Kutjeva trenutno su vodeći na tablici s četiri boda prednosti u odnosu na tri pratitelja. U idućem će kolu na gostovanje u Vidovce kod Dinama.

Ovčare su poražene rezultatom 3:0 na gostovanju kod ekipe Mladosti iz Pavlovaca. Domaći su na poluvremenu imali vodstvo 2:0 golovima Marka Ćosića. Konačnih 3:0 postavio je Igor Matoković u 79. minuti. Ovčare će iduće nedjelje tražiti pobjedu na domaćem terenu protiv ekipe BSK-a iz Biškupaca.