25. travnja 2024.

Poraz desetkovanih nogometaša Kutjeva u Đakovu

Zeleni su doživjeli uvjerljiv poraz u Đakovu no na ljestvici se ništa nije promijenilo pa su igrači Marka Žigića i dalje na 13.poziciji na kojoj su bili i uoči ovoga kola. Svi rezultati konkurenata su išli Kutjevčanima na ruku pa ih nitko nije uspio prestići stoga su u iščekivanju nove domaće prilike i dolaska Oriolika u vrlo dobroj poziciji za očuvanje ove pozicije koja garantira ostanak u ligi. Bez čak šestorice startera s početka natjecanja nije išlo pa je realno i bilo teško očekivati da će se vratiti s punim plijenom jer izostanak Majstorovića, Burima, Stojanca, Karačića, Smojvira i Bandala je ipak prevelik hendikep. Domaćin je u Đakovu na krilima dvostrukog strijelca Tomasa Grgačevića došao do pobjede nakon smjene trenera Bušića , a u slavlju su mu se pridružili Pongračić i Bošković. Zeleni su imali u oba poluvremena dvije crne rupe u kojima su primili po dva pogotka, u prvom je trajala 8 minuta od 14. do 22., a u drugom samo tri kada su u periodu od 70. do 73. minute primili dva završna pogotka za drugi gostujući poraz koji ipak ne ostavlja tako gorak okus jer će kompletniji s iste pozicije dočekati Oriovčane u potrazi za novim prvenstvenim bodovima.

Danas smo izgubili od boljeg i kvalitetnijeg protivnika. Svjesno smo išli u rizik čišćenja koji nas je koštao visokog poraza. Prevelika rotacija igrača i dobar protivnik nije dozvolio da skuplje “prodamo kožu”. Iz svakog susreta moramo učiti na pogreškama kaki bi bili bolji za nadolazeći susret, a ja se nadam da ćemo biti pravi već sljedeći – komentar je trenera Kutjeva Marka Žigića.

23 17.04.2021 17:00 Valpovo NK Valpovka – NK Zrinski (J) 1:2
23 17.04.2021 17:00 Nova Gradiška NK Sloga Nova Gradiška – NK Slavonija Požega 3:3
23 17.04.2021 17:00 Oriovac NK Oriolik – NK Slavonac Bukovlje 2:0
23 17.04.2021 17:00 Đakovo HNK Đakovo Croatia – NK Kutjevo 4:0
23 17.04.2021 17:00 Našice NK NAŠK – HNK Vukovar 1991 1:2
23 17.04.2021 17:00 Vukovar NK Vuteks Sloga – NK Vihor (J) 3:3
23 18.04.2021 17:00 Županja NK Graničar Županja – NK Čepin -:-
23 17.04.2021 17:00 Slavonski Brod NK Marsonia – NK Bedem 4:0
23 17.04.2021 17:00 Pleternica NK Slavija Pleternica – NK Belišće 1:2