9. listopada 2024.

Pobjede Graševine i Kutjeva, poraz Ovčara na domaćem terenu

Naše tri nogometne ekipe odigrale su svoje utakmice ovog vikenda. Graševina i Kutjevo upisali su pobjede, dok je ekipa Ovčara poražena na domaćem terenu.

Graševina je pod vodstvom novog trenera Davora Banovića u subotu na domaćem terenu ugostila odličnu ekipu Požege i na kraju slavila rezultatom 2:1. Igrala se 43. minuta kada je Graševina uspjela doći u vodstvo golom Patrika Šaura te se s minimalnim vodstvom Graševine otišlo na odmor. U 49. minuti Požega postiže izjednačujući pogodak, a strijelac je bio Nikola Franikić. Samo dvije minute kasnije, Petar Pažin pogađa za vodstvo Graševine 2:1 te se rezultat do kraja nije mijenjao. Ekipa Graševine će u nedjelju na teško gostovanje u Buk.

Nogometaši Kutjeva ove su subote gostovali u Pakracu kod drugoplasirane ekipe Hajduka. Prvu šansu imao je Hajduk, a zatim su igrači Kutjeva stvorili nekoliko velikih prilika. U 14. minuti Kutjevo dolazi u vodstvo nakon odbijanca kada su domaći nespretno pogodili svoju mrežu. Igrala se 34. minuta kada je Mateo Ivanešić povećao vodstvo Kutjeva. Mreže su mirovale do 74. minute, a onda je u rasponu od sedam minuta Jan Jerbić dvaput matirao domaćeg vratara za konačnih 4:0. Nogometaši Kutjeva ovom su pobjedom ostali vodeći te u nedjelju na domaćem terenu dočekuju Psunj-Sokol iz Okučana.

Ekipa Ovčara poražena je na domaćem terenu rezultatom 3:0 protiv Croatije iz Donje Obriježi. Gosti su došli u rano vodstvo golom Antonija Josipovića. Rezultat se nije mijenjao sve do drugog gola Josipovića, kada su gosti povećali vodstvo na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Tonći Savi u 89. minuti. Ovčare će u nedjelju gostovati u Pavlovcima.