8. rujna 2024.

Jigoro uspješan u Doboju

Na jakom međunarodnom judo natjecanju, judo klub Jigoro nastupio je s 10 natjecatelja i kući se vratili sa 6 medalja. Na turniru je nastupilo preko 500 natjecatelja iz Francuske, Makedonije, Slovenije, Srbije, BIH i Hrvatske.

Zlato u svojoj i u starijoj uzrasnoj skupini i ovaj put osvojila je Veronika Grbeš i potvrdila svoju dominaciju.

Rea Kir osvojila je zlatnu medalju u svojoj kategoriji i proglašena je najboljom natjecateljicom na turniru u svom uzrastu do 10 godina.

Zlatnom medaljom u svojoj kategoriji i srebrnom medaljom u starijoj uzrasnoj skupini osvojila je Lucija Marijanović.

Manje sreće u finalu imao je Luka Uršić te se okitio srebrnom medaljom.

Ovog puta bez medalje ostali su Ela Nijemčević, Gabrijel Kajan, Mato Ivčetić, Lovro Marijanović, Marin Uršić i Leo Ećimović.

Nakon ovog natjecanja, Jigoro ima malu pauzu s obzirom na to da škola završava i djeca idu na zasluženi odmor. Prvo veliko natjecanje je tek sredinom kolovoza.