
Kutjevački planinari i Kutjevčani sudjelovali su na 43. Papučkim jaglacima, koji su se tijekom vikenda održali u organizaciji Hrvatskog planinarskog društva Sokolovac iz Požege, uz suorganizaciju Turističke zajednice Zlatni Papuk i Parka prirode Papuk. Manifestacija je i ove godine okupila oko tri tisuće posjetitelja iz više od 75 udruga iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Mađarske i Srbije, a sigurnost svih sudionika osiguravao je HGSS.
Domaćini su sudionike dočekali s tradicionalnim kruhom i mašću te toplim napicima, a planinari su mogli birati između sedam staza različite težine – od lakših, s tri sata hoda, do onih zahtjevnijih koje su trajale i do šest sati. Među sudionicima bilo je i mnogo djece, što je dodatno obogatilo atmosferu ovog planinarskog druženja.
Za zabavni dio programa oba dana pobrinula se glazbena skupina Amor, uz puno pjesme, plesa i kola, dok je ugostiteljsku ponudu osigurao Veličko iz Velike. Kutjevački planinari i ostali sudionici iz Kutjeva uživali su u ljepotama Papuka te proveli vikend u prirodi, družeći se s ljubiteljima planinarenja iz cijele regije.
Više priča
Kutjevčanin Ivan Bandalo dobitnik Rektorove nagrade Sveučilišta u Osijeku!
Rješenje o produženju vremena ugostiteljskih objekata
[NAJAVA] Uskoro u Kutjevu – Kazališna predstava Iva i Gloria