Danas smo obišli lokacije na kojima su u tijeku radovi i pripreme za realizaciju nekoliko projekata koji će donijeti nove sadržaje građanima i posjetiteljima Kutjeva.
Na lokaciji nekadašnje kinodvorane trenutno se provode radovi uklanjanja postojećeg objekta, a na njegovom mjestu gradit će se novi Dom kulture Kutjevo. Projekt vrijedan 5.060.449,87 eura obuhvaća izgradnju suvremenog kulturnog centra s multimedijalnom dvoranom za koncerte, predstave i druge manifestacije, kao i dodatnim izložbenim i turističkim sadržajima.
Posjećena je i lokacija buduće Fontane graševine s kušaonicom, koja će biti izgrađena u sklopu projekta WINE PATH ukupne vrijednosti oko 2,19 milijuna eura. Riječ je o turističkom sadržaju posvećenom graševini, sorti vina po kojoj je kutjevački kraj nadaleko poznat, a projekt uključuje i prostor za prezentaciju te kušanje vina.
Na području Močenica u tijeku je izgradnja nove gradske tržnice, za koju ugovorena vrijednost radova iznosi 1.012.000 eura. Tržnica će sadržavati zatvoreni i natkriveni prodajni prostor s pratećim sadržajima, parkiralištem i prostorom za prodaju lokalnih proizvoda, čime će se stvoriti uvjeti za bolju prezentaciju i prodaju proizvoda domaćih OPG-ova i obrtnika.
Više priča
Kutjevo otvara sezonu Treće NL Istok na domaćem terenu
[NAJAVA] Tradicija koja traje: Ovog vikenda se održavaju jubilarni 30. Bekteški susreti!
Završeni radovi na vodovodnoj mreži u Mitrovcu, uskoro slijedi asfaltiranje